Od 11 grudnia 2023 r.  Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb. realizuje rządowy program pilotażowy pn. „Dobry posiłek w szpitalu” wprowadzony 25 września 2023 r. Rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

Głównym celem programu jest zwiększenie dostępności porad i edukacji żywieniowej Pacjentów oraz poprawa  jakości żywienia w szpitalach poprzez wdrożenie optymalnego modelu żywienia.  Program ma również zwrócić uwagę, że żywienie stanowi integralną część całego procesu leczenia a właściwe odżywienie jest istotnym elementem zwiększenia szans chorych na wyzdrowienie.

W ramach pilotażu wszystkie posiłki są przygotowywane w oparciu o jadłospis opracowany pod nadzorem dietetyka. Dostępne będą również informacje o rodzaju posiłku i składzie produktów, wartości energetycznej i odżywczej, sposobie obróbki oraz obecności alergenów.  Codziennie będą dla Państwa dostępne zdjęcia co najmniej dwóch posiłków spośród najczęściej stosowanych diet danego dnia.

Program pilotażowy „Dobry posiłek w szpitalu” potrwa do 30 czerwca 2024 r.

Zobacz relację portalu piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl [ZDJĘCIA I WIDEO]
klikając w obrazek poniżej.