Startujemy z programem pilotażowym "Dobry posiłek w szpitalu"

W piątek 8 grudnia 2023 r. dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz podpisała umowę w ramach rządowego programu pilotażowego "Dobry posiłek w szpitalu" (wprowadzonego 25 września 2023 r. rozporządzeniem Ministra Zdrowia).

Głównym celem programu jest zwiększenie dostępności porad i edukacji żywieniowej dla Pacjentów oraz poprawa jakości żywienia w szpitalach poprzez wdrożenie optymalnego modelu żywienia. Program ma również zwrócić uwagę, że żywienie stanowi integralną część całego procesu leczenia a właściwe odżywienie jest istotnym elementem zwiększenia szans chorych na wyzdrowienie

W ramach pilotażu wszystkie posiłki są przygotowywane w oparciu o jadłospis opracowany pod nadzorem dietetyka. Dostępne będą również informacje o rodzaju posiłku i składzie produktów, wartości energetycznej i odżywczej, sposobie obróbki oraz obecności alergenów.

Od dzisiaj (11 grudnia 2023 r.) codziennie będziemy prezentować dla Państwa zdjęcia co najmniej 2 posiłków spośród najczęściej stosowanych diet danego dnia

Jakie posiłki spożywają nasi Pacjenci, znajdziecie Państwo w galerii na naszej stronie internetowej w zakładce „STREFA PACJENTA” -> Program "DOBRY POSIŁEK W SZPITALU"

Program pilotażowy „Dobry posiłek w szpitalu” potrwa do 30 czerwca 2024 r.