Oficjalna prezentacja nowej windy zewnętrznej

4 stycznia 2024 r. dobudowana do budynku głównego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, nowoczesna winda zewnętrzna została OFICJALNIE ZADEMONSTROWANA!

Dyrektor naszej lecznicy Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz zaprezentowała nowe udogodnienie zaproszonym gościom, a byli nimi: wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, radna sejmiku województwa łódzkiego Ewa Wendrowska, wiceprzewodniczący Rady Społecznej szpitala Sławomir Górecki, a także pracownicy szpitala oraz przybyłe na wydarzenie media.

Wybudowanie windy zewnętrznej zdecydowanie poprawi komfort Pacjenta oraz pracy personelu medycznego. Zainstalowana w bliskim sąsiedztwie istniejącej już WINDY WEWNĘTRZNEJ zdecydowanie przyczyni się do sprawniejszego poruszania się między pięcioma piętrami budynku głównego szpitala.

Konstrukcja windy (dostosowana do wind szpitalnych) umożliwi swobodny i bezproblemowy transport pacjentów „łóżkowych”, nawet na łóżkach ortopedycznych (które są znacznie większe niż standardowe łóżka, np. OIOM-owe).

Podczas wydarzenia nowa szpitalna inwestycja została poświęcona przez proboszcza Bazyliki Mniejszej „FARY” w Piotrkowie Trybunalskim ks. prałata Grzegorza Gogola.

Budowa windy trwała 3 miesiące: od października do grudnia 2023 r. (umowa na to zadanie została podpisana na początku lutego 2023 r.)

Zobacz zdjęcia z budowy windy. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Zadanie zostało zrealizowane dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w kwocie 899.996,00 zł.

DZIĘKUJEMY!