Zakres działania

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii udziela całodobowo świadczeń medycznych pacjentom będącym w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

W Oddziale leczeni i diagnozowani są pacjenci:

• po resuscytacji krążeniowo – oddechowej
  • z urazami wielonarządowymi
  • we wszystkich rodzajach wstrząsu
  • z niewydolnością krążeniowo – oddechową z powodu innych chorób
  • po rozległych zabiegach operacyjnych wymagających wzmożonego nadzoru pooperacyjnego
  • po zatruciach.

Oddział stanowi 10 łóżek (stanowisk) intensywnej terapii, z których każde wyposażone jest w sprzęt pozwalający na ciągłe monitorowanie podstawowych i zaawansowanych czynności życiowych pacjentów, np. respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, kapnografy.
Dodatkowo posiada możliwości szybkiej i pełnej diagnostyki stanu pacjenta dzięki zapewnieniu całodobowego dostępu do specjalistycznych badań takich jak USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, wziernikowanie drzewa oskrzelowego oraz badań laboratoryjnych i bakteriologicznych. Ponadto oddział posiada możliwość prowadzenia ciągłej terapii nerkozastępczej. Dzięki współpracy z oddziałami chirurgii, kardiologii (pracownia hemodynamiki) ortopedii,  neurologii (leczenie udarów aktylizą) oraz urologii zapewnia kompleksowe zaopatrzenie pacjentów w stanie ciężkim.

Zasoby kadrowe i sprzętowe

W Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii pracuje 9 lekarzy specjalistów i 6 lekarzy w trakcie specjalizacji, 1 lekarz z I st. specjalizacji, 43 pielęgniarki, 5 salowych oraz jedna rejestratorka medyczna.
Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. Posiada min.: aparaty do znieczuleń, pompy infuzyjne, defibrylatory, kardiomonitory z centralami, respiratory, zewnętrzny stymulator serca, aparaty do pomiaru rzutu serca, aparaty EKG, ssaki próżniowe, aparat do terapii nerkozastępczej.

łóżek (stanowisk)
intensywnej terapii

hospitalizacji w roku

znieczuleń w roku