Wszczepiliśmy pierwszą endoprotezę stawu ramiennego

Po operacji wszczepienia endoprotezy kolana, która była pierwszym zabiegiem przeprowadzonym w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim w ramach nowego zakresu świadczeń, nasi specjaliści z zakresu ortopedii wykonali pierwszy zabieg wszczepienia endoprotezy stawu ramiennego.

Endoproteza barku to zabieg chirurgiczny zalecany przede wszystkim tym pacjentom, których problemem jest zwyrodnienie stawu barkowego. Polega on na zastąpieniu zmienionego chorobowo stawu protezą, dzięki czemu poprawia się ruchomość stawu barkowego, pacjent może pozbyć się bólu i znacznie poprawia się jego komfort życia. W niektórych przypadkach jest to zabieg ostatniej szansy. Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu endoprotezy barku są zwyrodnienia stawu barkowego spowodowane urazami lub stanami zapalnymi, reumatoidalne zapalenie stawów czy nowotwór. Taki zabieg zazwyczaj trwa około 2 godzin a chory w szpitalu spędza nie dłużej niż 3 dni. Już w pierwszych dniach po operacji pacjent rozpoczyna rehabilitację, która ma ogromne znaczenie  w  szybkim powrocie do zdrowia.

Nowy zakres świadczeń w Oddziale Urazowo – Ortopedycznym naszego szpitala pozwala wykonywać także zabiegi typu: proteza częściowa kolana, proteza stawu biodrowego, proteza barku, artroskopia barku, zabiegi rekonstrukcyjne stopy i stawu skokowego.