Szpital promował profilaktykę raka piersi

26 maja 2023 r. w Dniu Matki, Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb. wsparł ogólnopolską akcję profilaktyki raka piersi pn. "Badamy nie tylko mamy", zaorganizowaną lokalnie przez Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek „Kamilki”.

W Michałowie (w gminie Moszczenica) kilkadziesiąt osób spotkało się, aby promować badania profilaktyczne raka piersi. Do dyspozycji uczestników wydarzenia dostępny był psychoonkolog, rehabilitanci oraz dietetycy, którzy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące zdrowego trybu życia.

Jednym z punktów imprezy był spacer „z kijkami” po pobliskim lesie moszczenickim.

Przedstawiciele naszego Szpitala promowali bezpłatną Rehabilitację Onkologiczną dla mieszkańców województwa łódzkiego, a do dyspozycji uczestników była nasza rehabilitantka i dietetyk, odpowiedzialne za realizację programu.