Szpital podpisał porozumienie z Akademią Piotrkowską w zakresie praktyk studenckich

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim nadal będzie kształcił studentki i studentów kierunku pielęgniarstwa samodzielnej uczelni w Piotrkowie Trybunalskim - Akademii Piotrkowskiej (dawniej filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach).

20 września 2023 r. dyrektor Szpitala Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz oraz rektor Akademii Piotrkowskiej dr hab. Dariusz Rogut prof. AP, w obecności wicemarszałka Województwa Łódzkiego Zbigniewa Ziemby, podpisali porozumienie dotyczące kształcenia praktycznego studentów akademii w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

Zasadniczym celem studenckich praktyk zawodowych jest zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu wykonywania zawodów pielęgniarki/pielęgniarza. Jedną z największych zalet wspomnianych praktyk jest możliwość odbywania ich w naszych oddziałach szpitalnych, co (przez naukę w prawdziwych, realistycznych warunkach) korzystnie wpływa na ich jakość.