Spotkanie w celu przekazania sprzętu medycznego i technicznego w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim

9 grudnia w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie w celu przekazania sprzętu medycznego i technicznego dla szpitala. Urządzenia i aparaty medyczne dla Przychodni Specjalistycznych i Szpitala zostały zakupione ze środków własnych...

9 grudnia w 🏥 Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie w celu przekazania sprzętu medycznego 🩺
i technicznego 🛠 dla szpitala. Urządzenia i aparaty medyczne dla Przychodni Specjalistycznych i Szpitala zostały zakupione ze środków własnych 💰 szpitala, oraz 💸Ministerstwo Zdrowia, 💴 Tobiasz Bocheński - Wojewoda Łódzki, 💶 Urzędu Marszałkowskiego Województwo Łódzkie i 💵 PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na zaproszenie Dyrektora szpitala Pani Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz byli z nami, Pan Zbigniew Ziemba WICEMARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO oraz Pani Ewa Wendrowska - Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej Sejmiku Województwa Łódzkiego, oraz Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego.

NAJSERDECZNIEJSZE podziękowania ❤️ dla przybyłych Gości, i wszystkich darczyńców. Dzięki dobrej współpracy z organami i instytucjami zewnętrznymi możliwe jest dalsze pozyskiwanie środków zewnętrznych na sfinansowanie ambitnych działań rozwojowych szpitala❗️

Nowy sprzęt w łącznej kwocie ponad 1,5 mln zł.:📍aparat RTG CYFROWY, zadanie współfinansowane ze środków Szpitala, oraz środków Urzędu Marszałkowskiego kwota zadania ok. 7️⃣3️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣📍aparat USG DUPLEX, zadanie pt. Doposażenie podmiotów leczniczych w aparaty do diagnostyki ultrasonograficznej naczyń krwionośnych z funkcją Duplex na potrzeby neurologii w roku 2021 w ramach Programu Profilaktyki Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2021 – kwota dof.
ok. 2️⃣5️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣ zł (koszt aparatu 2️⃣6️⃣9️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣ zł – w tym 1️⃣9️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣ ze środków Szpitala)📍urządzenie do wczesnej rehabilitacji neurologicznej, zadanie pt. Doposażenie podmiotów leczniczych w urządzenia do wczesnej rehabilitacji neurologicznej kończyn górnych i dolnych z biofeedback na potrzeby rehabilitacji w roku 2021 – sfinansowane ze środków Ministerstwa Zdrowia – Program POLKARD na lata 2017-2021 – kwota dof. 1️⃣4️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣📍aparat do badań urodynamicznych, zadanie sfinansowane ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – kwota dof. 6️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣📍winda, zadanie sfinansowane ze środków PEFRONu i środków Szpitala, (kwota dof. 1️⃣6️⃣5️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣ zł, środki Szpitala 1️⃣6️⃣5️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣ zł).

Doposażenie szpitala w aparaturę i sprzęt medyczny 🖌 jest kolejnym krokiem w procesie dążenia do osiągnięcia strategicznych założeń poprawy bezpieczeństwa ❌ zdrowotnego
i poprawy poziomu jakości leczenia dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego i ościennych powiatów województwa łódzkiego. Inwestycje 📈 są bardzo ważne, wspierające działania szpitala również okresie obecnej sytuacji pandemicznej 🧍‍♀️🧍 Faktem jest, iż zakup ww. aparatury technicznej i medycznej podnosi możliwości
w leczeniu i profilaktyce Pacjentów 💪