Rok prowadzenia świadczeń medycznych w budynku przy ulicy Roosevelta

Minął dokładnie rok od czasu, kiedy Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przejął realizację świadczeń medycznych (z których prowadzenia zrezygnował Powiat Piotrkowski) celem ich zabezpieczenia zdrowotnego dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i powiatów ościennych. Z tej okazji dziś pod budynkiem Szpitala przy ul. Roosevelta odbyła się konferencja prasowa podsumowująca rok funkcjonowania szpitala pod szyldem Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb., w której udział wzięli dyrektor Szpitala Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba oraz radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Beata Dróżdż.

Warto zaznaczyć, że zmiana organu prowadzącego świadczenia medyczne mogła być niezauważona dla Pacjentek danych oddziałów. Nasz Szpital bez żadnych utrudnień, ani przerwy w funkcjonowaniu placówki, przejął realizację świadczeń medycznych w zakresie:
  • Oddziału Położniczo-Ginekologicznego
  • Oddziału Neonatologicznego
  • Oddziału Dziecięcego
  • Izby Przyjęć.
W kolejnych miesiącach nasz Szpital rozszerzył realizację świadczeń medycznych w budynku przy ul. Roosevelta w zakresie:
  • Poradni Położniczo-Ginekologicznej (tzw. poradnia „K”)
  • Poradni Neonatologicznej
Oprócz zadeklarowanego przejęcia oddziałów, poradni i Izby Przyjęć, w trakcie realizacji świadczeń medycznych, Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim uruchomił w budynku przy ul. Roosevelta Pracownię Badań Laboratoryjnych oraz Pracownię RTG i USG. Ponadto odbyło się również doposażenie sprzętowe oddziałów, m.in. zakupiliśmy nowy aparat laparoskopowy wraz z histeroskopem oraz profesjonalny aparat USG ginekologiczny.

Po roku funkcjonowania Szpitala zlokalizowanego przy ul. Roosevelta 3 w Piotrkowie Trybunalskim, pod szyldem Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, działa również Oddział Położniczy. Przez ostatni rok na naszym oddziale urodziło się już 605 dzieci.

Miejsca pracy w porównaniu z chwilą przejęcia świadczeń medycznych zostały utrzymane w liczbie 141, a nawet powiększone o kolejnych 12 etatów w roku 2023.