Oficjalne uruchomienie drugiego TOMOGRAFU KOMPUTEROWEGO!

Najnowocześniejszy tomograf komputerowy Siemens Healthineers – Somatom go. Top OFICJALNIE URUCHOMIONY! 5 lipca 2021 r. to wyjątkowy dzień w historii Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Dziś bowiem oficjalnie przekazano do użytkowania najnowocześniejszy...

5 lipca 2021 r. to wyjątkowy dzień w historii Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Dziś bowiem oficjalnie przekazano do użytkowania najnowocześniejszy tomograf komputerowy Siemens Healthineers – Somatom go. Top.

Do specjalnie zmodernizowanego pod to urządzenie pomieszczenia, przybyli zaproszeni goście: Antoni Macierewicz - marszałek Senior Sejmu RP, Zbigniew Ziemba - wicemarszałek Województwa Łódzkiego, ks. Prałat Grzegorz Gogol – proboszcz parafii Bazyliki Mniejszej pw. Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim, członkowie Rady Społecznej SSW z przewodniczącą Edytą Wieczorek-Wieczorkiewicz na czele, Ewa Wendrowska – przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej, Paweł Błoński – dyrektor Działu Sprzedaży Diagnostyki Obrazowej w Siemens Healthineers, Łukasz Jarmołowicz – kierownik ds. Kluczowych Klientów, Jacek Sowa – Guerbet Poland, przedstawiciele mediów oraz dyrekcja i pracownicy Szpitala.

Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości, nastąpiło poświęcenie tomografu, a następnie przecięto symboliczną wstęgę. Od tego momentu sprzęt oficjalnie rozpoczął swoją działalność w służbie Pacjentom.

Przypomnijmy: drugi tomograf komputerowy trafił do piotrkowskiego Szpitala dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Zapotrzebowanie na ten nowoczesny sprzęt zostało zgłoszone przez Szpital pod koniec 2020 roku.

Prośba Szpitala spotkała się z aprobatą radnych sejmiku Województwa Łódzkiego, którzy za sprawą podjętej uchwały uwzględniającej zmiany w budżecie, zabezpieczyli na tomograf dla piotrkowskiej placówki 3 miliony złotych.

1. Zdjęcia za uprzejmością portalu epiotrkow.pl poniżej:

2. Zdjęcia autorstwa Sebastiana Sołtyszewskiego z wydziału prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego poniżej:

Nowy tomograf w Informacjach Piotrkowskich TV Piotrków