Oficjalne podsumowanie i prezentacja budynków szpitalnych po termomodernizacji

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2024 roku odbyła się oficjalna prezentacja nowego oblicza Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb. połączona z podsumowaniem tej ogromnej inwestycji.

Dyrektor Szpitala Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz oficjalnie zaprezentowała zaproszonym gościom oraz mediom w pełni zakończoną termomodernizację budynku głównego Szpitala, pawilonów z oddziałami, przychodniami oraz rejestracją oraz budynek Przychodni Specjalistycznych.

Jedna z największych inwestycji remontowych, jaka dokonała się w naszym Szpitalu, polegała na kompleksowej izolacji fundamentów, dachu, ścian; 100-procentowej wymianie stolarki okiennej oraz drzwi, wymianie oświetlenia na ledowe, montażu pompy ciepła, wymianie zaworów termostatycznych. Głównym celem tej inwestycji była poprawa komfortu i bezpieczeństwa dla Pacjenta, dbanie o środowisko oraz poprawa walorów estetycznych naszej lecznicy.

Podziękowania kierujemy do całego Zarządu Województwa Łódzkiego oraz radnych sejmiku województwa łódzkiego w tym radnej Pani Beacie Drożdż, za wsparcie, zaangażowanie oraz milionowe środki finansowe, bez których realizacja tej inwestycji byłaby niemożliwa oraz innych inwestycji już zrealizowanych i przyszłych.

Dziękujemy ponadto WFOŚiGW w Łodzi za wsparcie finansowe przy realizacji tego zadania.

W wydarzeniu oprócz dyrekcji i pracowników Szpitala udział wzięli: Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego - (przedstawicielka Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera) Beata Dróżdż, Sławomir Górecki z Rady Społecznej, przedstawiciel największej firmy budowlanej wykonującej inwestycję oraz media.