Nowy aparat elektrochirurgiczny wzbogaci Blok Operacyjny jeszcze w tym roku!

Pozyskaliśmy dofinansowanie do zakupu aparatu elektrochirurgicznego na Blok Operacyjny naszego Szpitala!

Dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb. Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz podpisała umowę dotacji celowej w wysokości 85.000,00 zł od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, na „Zakup aparatu elektrochirurgicznego dla potrzeb Bloku Operacyjnego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego (…)”

Nowy sprzęt pojawi się na Bloku Operacyjnym naszego szpitala jeszcze w tym roku.

DZIĘKUJEMY!

Aparat elektrochirurgiczny to niezastąpione narzędzie wykorzystywane praktycznie przy każdym zabiegu operacyjnym. Służy on do cięcia lub kauteryzacji tkanek za pomocą prądu przemiennego o wysokiej częstotliwości.

Użycie tego urządzenia przyspiesza gojenie się ran chirurgicznych, gdyż szybko zamyka krwawiące naczynia krwionośne w linii cięcia operacyjnego, skraca czas wykonywania zabiegu oraz zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych.