Mieszkańcy zdecydowali: będą nowe karetki dla szpitala

Mieszkańcy województwa łódzkiego dokonali wyboru, biorąc udział w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 i oddając aż  11.167  głosów, na zadanie „Zakup dwóch ambulansów sanitarnych na potrzeby specjalistycznych zespołów Ratownictwa Medycznego w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie” (zadanie wojewódzkie). Tym samym zdecydowali, że Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim wzbogaci się o dwie nowe karetki. Wyposażenie Zespołów Ratownictwa Medycznego w nowoczesne karetki jest niezbędne do udzielania natychmiastowej pomocy. Obecnie w Dziale Pomocy Doraźnej Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego funkcjonuje 11 Zespołów Ratownictwa Medycznego z miejscem stacjonowania: w Piotrkowie (3 zespoły), Bełchatowie (2 zespoły), Kleszczowie (1 zespół), Szczercowie (1 zespół), Grabicy (1 zespół), Gorzkowicach (1 zespół), Wolborzu (1 zespół) i Sulejowie (1 zespół). Każdy dodatkowy ambulans to być może szansa na uratowanie kolejnego życia. Dziękujemy Państwu za tak liczny udział w głosowaniu, jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy oddany głos. Do głosowania nad Budżetem Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego najskuteczniej włączyły się gminy: Wolbórz – ponad 6.000 głosów oraz Gorzkowice – 2.238 głosy,a także Szczerców - 539 głosów Grabica - 372 głosy, Sulejów – 324 głosy. Wsparły nas również lokalne stowarzyszenia, w tym stowarzyszenie diabetyków, a także pracownicy Urzędu Miasta, piotrkowskie parafie oraz Firma POLANIK. Serdecznie dziękujemy!!!