Laparoskop już w Oddziale!

Dokładnie w "mikołajki" - 6 grudnia 2023 r. do Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, trafił zapowiadany „Zestaw do laparoskopii wraz z histeroskopem”.

Zakup sprzętu na Blok Operacyjny oddziału był możliwy dzięki dotacji celowej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w wysokości 421.000,00 zł.

DZIĘKUJEMY!

Pozyskany laparoskop to bardzo precyzyjne i funkcjonalne urządzenie. Jedną z jego największych zalet jest fakt, iż Pacjentki po zabiegach z użyciem tego sprzętu, w krótkim czasie będą mogły wrócić do domu (nawet po poważnych operacjach). Wykorzystanie laparoskopu to również mniejszy ból, szybsze gojenie ran oraz zmniejszone do minimum ryzyko zakażeń/powikłań pooperacyjnych.

Dodatkowo laparoskop doskonale spisuje się także przy mniejszych/prostych zabiegach operacyjnych (tj. na przykład usuwania polipów w jamie macicy).