I Miejsce Szpitala w rankingu dziennika Rzeczpospolita "Liderzy Zarządzania"

Z satysfakcją informujemy, że Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim zajął I MIEJSCE w rankingu dziennika Rzeczpospolita Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group w kategorii szpitale z kontraktem z NFZ na...

I MIEJSCE

w rankingu dziennika Rzeczpospolita Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group w kategorii szpitale z kontraktem z NFZ na poziomie od 49 mln zł do 99 mln zł.

Statuetkę i wyróżnienie odebrała Pani Edyta Wieczorek – Wieczorkiewicz, Dyrektor Szpitala podczas uroczystej Gali ogłoszenia laureatów tegorocznej 6 edycji „Liderów zarządzania” w dniu 25 listopada 2021 roku w teatrze Scena Monopolis w Łodzi.

Piotrkowski Szpital był jedynym wyróżnionym w rankingu szpitalem, którego podmiotem tworzącym jest Samorząd Województwa Łódzkiego.

Coroczny ranking dziennika „Rzeczpospolita” i BFF Banking Group ma na celu promocję najlepszych praktyk w publicznej służbie zdrowia oraz sprawdzenie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki zarządcze i finansowe, m.in. pod kątem efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z NFZ oraz czy wykazują się wysoką jakością opieki medycznej.

W 2021 roku ocenie poddało się 296 szpitali w trzech kategoriach:

• szpitale z kontraktem z NFZ: niższym niż 49 mln zł
  • szpitale z kontraktem z NFZ: od 49 mln zł do 99 mln zł
  • szpitale z kontraktem z NFZ: wyższym niż 99 mln zł

30 najlepiej zarządzanych szpitali publicznych w Polsce, po 10 w każdej z wymienionych kategorii, zostało uhonorowanych podczas  Gali ogłoszenia laureatów.