Drugi tomograf już w Szpitalu

We wtorek, 18 maja 2021 r. do Szpitala został przetransportowany nowoczesny tomograf komputerowy. W związku z gabarytem oraz wagą tomografu (przekraczającą 1,5 tony) firma obsługująca logistykę oraz montaż urządzenia, zmuszona była do przetransportowania tomografu przez otwór w ścianie pierwszego piętra Szpitala.

Tomograf komputerowy „Siemens Healthineers – Somatom go. Top” już niebawem zostanie zainstalowany w specjalnie zmodernizowanym pomieszczeniu. To drugie takie urządzenie, które będzie służyć Pacjentom Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.