Cyfrowy aparat RTG za 1,9 mln zł JUŻ URUCHOMIONY

W środę 5 czerwca 2024 r. odbyło się oficjalne uruchomienie i prezentacja nowego, cyfrowego aparatu RTG wraz z wyremontowaną i dostosowaną na ten cel pracownią.

Nowy aparat RTG zastąpił stary, „półcyfrowy”, który wykonywał zdjęcia metodą analogową, następnie dane były obrabiane cyfrowo.
Zmiana aparatu RTG z „półcyfrowego” na w pełni cyfrowy znacząco przyspieszy procedurę badania Pacjenta, zmniejszając tym samym kolejki oczekujących. Analogowo wykonane zdjęcia wymagały „obróbki”, teraz wszystkie dane będą w całości przetwarzane cyfrowo. Zmiana aparatu to również zdecydowanie lepsze jakościowo zdjęcia, wyraźniejsze i wykonane w lepszej rozdzielczości.

W wydarzeniu uczestniczyli: dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb. Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Tomasz Trzaskacz, proboszcz Bazyliki Mniejszej FARY ks. Grzegorz Gogol, kadra medyczna i administracyjna Szpitala oraz media.

Zakup aparatu RTG wraz z adaptacją pomieszczeń był możliwy dzięki dotacji z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w wysokości 1.900.000,00 zł.

DZIĘKUJEMY!

www.lodzkie.pl