Coraz więcej pielęgniarek ze specjalizacją

Dwadzieścia trzy pielęgniarki oddziałów szpitalnych (min. kardiologii, neurologii, urologii, ortopedii) Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim zdało egzamin państwowy w Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie, tym samym otrzymując tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego.

Pozytywny wynik egzaminu uzyskany przez  panie to przede wszystkim potwierdzenie ugruntowanej wiedzy i umiejętności z zakresu pielęgniarstwa internistycznego. Uzyskany tytuł specjalisty pozwoli im także  na samodzielne podejmowanie świadczeń przewidzianych dla pielęgniarek posiadającej tytuł w tej dziedzinie.

Tak duża liczba wyspecjalizowanych pielęgniarek to wielka radość dla naszej placówki, ponieważ  lepiej  wyszkolona kadra i podnoszenie przez personel kwalifikacji zawodowych wiąże się z podniesieniem jakości świadczonych usług. Obecnie w naszym szpitalu łącznie 51 pielęgniarek posiada tytuł specjalisty.

Paniom serdecznie gratulujemy.

„Jakość zaczyna się i kończy na edukacji” Kaoru Ishikawa