5 milionów złotych na inwestycje dla Szpitala

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb. otrzymał w sumie 2 dotacje na inwestycje o łącznej wartości 4.900.000,00 zł z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Symboliczne czeki na ręce dyrektor Szpitala Edyty Wieczorek-Wieczorkiewicz przekazał osobiście marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber (który gościł w naszym Szpitalu w minionym tygodniu: ZOBACZ ).

Umowy na realizacje tych zadań zostały już podpisane przez Dyrektor Szpitala.

Na co zostaną przeznaczone przekazane właśnie dotacje?

1.900.000,00 zł – „Zakup aparatu cyfrowego RTG wraz z adaptacją pomieszczeń”
3.000.000,00 zł – „Modernizacja instalacji CO, instalacji CWU, instalacji sprężonego powietrza w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie (…)”.

Prace modernizacyjne instalacji rozpoczną się zaraz po zakończeniu sezonu grzewczego, a nowoczesny aparat RTG zacznie służyć Pacjentom w przeciągu 2 miesięcy.

DZIĘKUJEMY!