4 nowe Holtery dla Oddziału Kardiologicznego

Oddział Kardiologiczny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim wzbogacił się o 4 nowe rejestratory holterowskie EKG.

Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW w ramach umowy prewencyjnej, kwotą 20.524,00 zł. Łączny koszt zakupu 4 Holterów EKG wyniósł 25.198,56 zł. DZIĘKUJEMY!

Na czym polega badanie EKG metodą Holtera?
Urządzenie to pozwala rejestrować pracę serca w sposób ciągły. Dzięki temu badaniu można zdiagnozować zaburzenia rytmu serca, których nie udaje się zarejestrować podczas zwykłego badania EKG. Wynika to z faktu, że Holter zakłada się Pacjentowi na całą dobę, a nawet kilka dni. Dzięki temu monitoruje się czynność serca podczas różnych sytuacji – tych bardziej aktywnych, jak i niewymagających dużego wysiłku.