Oddział Urologiczny

KONTAKT Z ODDZIAŁEM

GABINET LEKARZY

  • 44 648 04 21

GABINET PIELĘGNIAREK

  • 44 648 04 24

LOKALIZACJA

WEJŚCIE DLA RODZIN I OSÓB ODWIEDZAJĄCYCH PACJENTÓW

  • budynek główny, II piętro

Zakres działania

Oddział Urologiczny udziela całodobowo świadczeń medycznych pacjentom w zakresie leczenia zachowawczego i operacyjnego schorzeń układu moczowego, m.in.:

  • kamica dróg moczowych
  • nowotwory dróg moczowych
  • nowotwory układu płciowego
  • schorzenia gruczołu krokowego.

Oddział stanowi ogółem 19 łóżek. Dodatkowo posiada możliwości szybkiej i pełnej diagnostyki stanu pacjenta dzięki zapewnieniu całodobowego dostępu do specjalistycznych badań takich jak USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz badań laboratoryjnych i bakteriologicznych.

Zasoby kadrowe i sprzętowe

W Oddziale Urologicznym pracuje 6 lekarzy specjalistów (FEBU) oraz 1 lekarz w trakcie specjalizacji, 15 pielęgniarek, w tym 3 ze specjalizacją (8 pielęgniarek z wykształceniem wyższym w tym 3 z tytułem magistra oraz 5 z tytułem licencjata), 1 asystent, 4 salowe oraz 1 rejestratorka medyczna.

Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. Posiada min.: sprzęt do diagnostyki i leczenia endoskopowego, aparat USG, aparat do urodynamiki.

Kierownik Oddziału
lek. med. Mariusz Gortyński

specjalista urologii

specjalista chirurgii ogólnej

Pielęgniarka Oddziałowa
Ewa Rozpiątkowska

lic. pielęgniarstwa

pielęgniarstwo internistyczne

0
łóżka ogółem
0
hospitalizacji w roku

Układ moczowy składa się z nerek, moczowodów, pęcherza moczowego oraz cewki moczowej.

Głównym zadaniem nerek jest usuwanie z ustroju nadmiaru wody oraz zbędnych produktów przemiany materii, jak również substancji dostarczonych z pokarmem, które nie są potrzebne, a niekiedy nawet szkodliwe.