Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Zmiana numeru telefonu

Zmiana numeru telefonu

Uwaga! Nastąpiła zmiana numeru do gabinetu...

Coraz więcej pielegniarek ze specjalizacją

Coraz więcej pielegniarek ze specjalizacją

Dwadzieścia trzy pielęgniarki oddziałów...

Wszczepiliśmy pierwszą endoprotezę stawu ramiennego

Wszczepiliśmy pierwszą endoprotezę stawu ramiennego

Po operacji wszczepienia endoprotezy kolana,...

Pracownicy szpitala aktywni podczas Dni Seniora

Integracja i aktywizacja seniorów, wymiana doświadczeń  pomiędzy podmiotami działającymi  na rzecz starszych osób, stworzenie pozytywnych i otwartych relacji, ukazanie wielkiego potencjału społecznego osób starszych. Taki był cel obchodów Wojewódzkich Dni Seniora 2018, które odbyły się 2 września w Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

 

W przedsięwzięciu nie zabrakło również przedstawicieli Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Seniorzy ze strony pracowników naszej placówki mogli liczyć na bezpłatne porady lek. Beaty Meckier - Wyrwas, która zapoznawała zainteresowanych z tematyką objawów udaru mózgu. Z kolei prezentację i szkolenie z zakresu pierwszej pomocy poprowadził Szymon Jarocki, ratownik medyczny.

- To ważne, by seniorzy, głównie ze względu na stan zdrowia i wiek, znali podstawowe czynności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Mogli pomóc np. komuś bliskiemu. Podczas ćwiczeń  starsze osoby bały się, że mogą komuś zrobić krzywdę niewłaściwą pomocą. Starałem się pokazać jak pomóc i przede wszystkim ograniczyć strach - relacjonuje Szymon Jarocki, ratownik medyczny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

O zdrowym stylu życia i odpowiednim odżywianiu opowiadała zainteresowanym Magdalena Kościańska, dietetyk szpitala.

Organizatorem Wojewódzkich Dni Seniora było Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

 

 

 

fot. Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi

Strefa Pacjenta

e-rejestracja

Plan Szpitala

 

Statystyka 2019

205985
DzisiajDzisiaj646
WczorajWczoraj1220
Ten TydzieńTen Tydzień4171
Ten MiesiącTen Miesiąc30721
WszystkieWszystkie205985

Statystyka 2018

W 2018 roku odwiedziło nas:

570 342 osób