Działania ratowniczo-gaśnicze na terenie szpitala

Piątek, 28 lipca godz.11:00. W gabinecie zabiegowym w Oddziale Gastroenterologii Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim nastąpiło zwarcie w jednym z urządzeń wykorzystywanym do badań pacjentów. Nastąpił swobodny rozwój pożaru, który bardzo szybko rozprzestrzenił się po budynku. Szybkie przybycie jednostek straży pożarnej oraz karetek pogotowia rozpoczęło akcję ratowniczo-gaśniczą. Ewakuowano pacjentów z Oddziałów Gastroenterologicznego i Reumatologicznego. Akcją koordynowali komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim st.bryg. mgr inż. Paweł Kardas oraz dyrektor Samodzielnego Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim Marek Konieczko.

Na szczęście to tylko fragment scenariusza  ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych, które odbyły się na terenie naszego szpitala. W ćwiczeniach brały udział jednostki Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Piotrkowa Trybunalskiego oraz personel medyczny naszego szpitala.

Celem działań straży pożarnej i służb medycznych było przede wszystkim doskonalenie współpracy z personelem szpitala podczas ewakuacji chorych z placówek medycznych oraz utrwalenie przez pracowników szpitala procedur postępowania.

519153
WszystkieWszystkie519153